35. Bölüm | Kılık Değiştirip Kitap Yazmak (Yeraltından Notlar)

  görünümler 79,988

BaBaLa TV

6 aylar önce

“Her insan kendisini diğer insanlardan daha çok sevdiği halde neden kendi fikirlerine diğer insanların fikirlerinden daha az önem verir?”
Storytel'in sesli kitaplarını 14 gün boyunca ücretsiz dinlemek için: story.tel/simdi_dene
👉Babala TV TRpost kanalına abone olmak için: bit.ly/BabalaTV
Sosyal Medya Hesaplarımız;
Instagram ► babalativi
Facebook ► babalativi
Twitter ► babalatv .

YORUMLAR
Onur Bülbül
Onur Bülbül 15 gün önce
Soruya cevap: Belki de sorumluk alma yükü altına girmeye korktuğundan. Ve eğer yarın başarısız olursa, birini suçlayabilecek olmasından.
Hikmet Ünal
Hikmet Ünal 26 gün önce
Evet bedel ödemeden hiç bir şey olunmuyor Aytuğ
Bakmayi Sev
Bakmayi Sev Aylar önce
En alttakiler kitabının filmide var
kenan uysal
kenan uysal 2 aylar önce
İnsanın kendisi değersizdir. Değeri başka insanların değer verdiklerinde arar. Ve bazen kendi değerlerine değerle büyük bağ kurar . Kurduğu bağı kendi değer yargılarıyla yerle bir eder.
Hilal Hilal
Hilal Hilal 2 aylar önce
İnsan toplumda kabul görmek, dışlanmamak ve sürekli birileri tarafından onay alarak egolarını tatmin etmek için kendi benliklerinden sıyrılıp olmadığı biriymiş gibi görünerek zaten kendi fikirlerine ve benliklerine değer vermemiş olur. Bu yüzden kendi fikirlerine bir önem vermeyip başkalarına göre yaşamaya başlar. Diğerlerinin fikirleri, davranışları, kuralları önemlidir.
Manifest Official
Manifest Official 2 aylar önce
En lüks otomobillerin içi ferrarisini satan bilgeler ile dolu
Vahide Acar
Vahide Acar 3 aylar önce
iyi ki varsınız ; kitapla, sanatla, felsefeyle ilgilenen sizler gibi gençler var olun !
Stamer09
Stamer09 3 aylar önce
Burası Kabak koyu :)
Stamer09
Stamer09 3 aylar önce
Gülün Adı kitabı o kadar da iyi değil...
Hasan UYSAL
Hasan UYSAL 4 aylar önce
⭐⭐⭐⭐⭐
Gülcan Yıldırım
Gülcan Yıldırım 4 aylar önce
Ne harika insanın ya edebiyatı seviyodum daha da bı sever oldum
Deniz Çayır
Deniz Çayır 4 aylar önce
Biz insanlar var olduğumuzu hissetmek veya değerli olduğumuzu düşünmek için diğer insanların bizi nasıl yorumladıklarına bakıyoruz. Toplum tarafından kabul görmenin bizi gerçek manada tamamladığını düşünüyoruz. Kendimizi aidiyet duygusuyla var etmeye çalışıyoruz. Bu da çevremizdeki insanların "aykırı" olarak kabul ettikleri kişisel görüşlerimizi sineye çekmemiz için yeterli oluyor genellikle. En sonunda görüyoruz ki sürünün bir parçası olmuşuz. Onlar gibi düşünmeye ve onların kabul ettikleri gerçekliği sorgulanamaz olarak kabul etmiş buluyoruz kendimizi.
Tuğba Akkoyun
Tuğba Akkoyun 4 aylar önce
abi kedini tek mi bıraktın evde ya
Ali Eren
Ali Eren 4 aylar önce
Her insan kendini ne kadar çok sevse de, eksikliğini kapatma çabası daha ağır basar. Her insan kabul etmese de kendi eksiklerini bilinç altında bilir. Bu nedenle başka fikirler kendi fikirlerinden daha güvenilir gelir. Naçizane fikrim.
Ayshen Shahin
Ayshen Shahin 4 aylar önce
Çünki insan kendisine az zaman ayırır, etrafındakilere daha çok
Yildirim Turkoglu
Yildirim Turkoglu 4 aylar önce
Çünkü, kim olursa olsun, onay bekler diğer insanlardan ve inkar eder bu gerçeği, hiç kimsenin düşüncesinin bir önemi yok benim için diyerek.
Serkan Bingöl
Serkan Bingöl 4 aylar önce
şunusöylemek gerekirse ben başka insanlara dah çok önem veriyorum çünkü bizleri değerli kılan şey bize değer verenlerdir ve kendi fikirlerimi diğer insanların fikrinden daha çok önemsiyorum
Serkan Bingöl
Serkan Bingöl 4 aylar önce
dandik dediği tele bak ag
Müge İnanöz
Müge İnanöz 4 aylar önce
Kendimizi sevmek ve diğerlerinin fikrini kendimizinkinden üstün tutmak, yalnızca kendimizin her anını bilip bunu değerli kılmaya çalışıyoruz. Çevremizdekiler, sevdiklerimiz, biz istediğimiz için sevgi bağı var ancak fikir üstünlüğü, okunan kitapları yazan kişiler olmasa, hayat içinde sana bir şeyler katabilen insanlar olmasa elde edemeyeceğimiz bir olgu ve her daim daha fazlasına ulaşma hedefiyle insanlardan bir şeyler kazanma çabasıyla değerlendirme hal ve durumumuz var oluyor ve bu süreç karşımızdakini çoğu zaman beğenmemize neden oluyor belki de kendi yanlışlarını bilmektendir. Anlatımım akıcı olmayabilir ama umarım aktarabilmişimdir.
xoğuzatayx
xoğuzatayx 4 aylar önce
Cevap: Bir başkasının gözünden nesnelerin nasıl var olduğunu bilme ihtiyacı daha doğrusu isteği,kişinin kendi düşüncelerini (bilinçli gerçekleşmese bile) daha önemsiz hale getirir. Öteki diye adlandırdıklarımız hiçbir zaman sona ermez bu da durumun kısır döngü içerisine girmesine sebebiyet verir.
Ayse Bisgin
Ayse Bisgin 5 aylar önce
Kendini tanımadığı ve bilmediği için... İnsanlar özellikle kendileri hakkında diğerlerinin ne düşündüğünü önemser, eğer kendilerini yeteri kadar tanımıyorlarsa. Kendini bilmek ve tanımaktan bahsediyorum, sanmaktan değil. Kendini sevmek ise bambaşka...
Kerem Karadayi
Kerem Karadayi 15 gün önce
Filim2arkaarkaarka
hüseyin tekirdağ
hüseyin tekirdağ 5 aylar önce
👏👏👏
FEVKALBEŞER
FEVKALBEŞER 5 aylar önce
Yalnız soru çok iyiydi
FEVKALBEŞER
FEVKALBEŞER 5 aylar önce
💯💫
Beyza Nur
Beyza Nur 5 aylar önce
Ahh bir podcast çekseniz Spotify'a
Bigboss
Bigboss 5 aylar önce
Çünkü ferrarisini satıp lamborghini alacak djcbdjcbdjcbjd adını bile doğru yazdığımdan emin değilim o kadar uzağım 😂
Enes TEMEL
Enes TEMEL 5 aylar önce
Toplum tarafından Yeterince onaylanamadığı için olabilir mi ?
Nərgiz Ağazadə
Nərgiz Ağazadə 5 aylar önce
Bölümün sonundaki soruya cevabım: İnsan kendini diğer insanlardan daha çok seviyor ola bilir, evet ama biz bir vücuda haps olmuş şuurlarız sadece ve hapsolduğumuz yeri, hücreyi seviyoruz. İnsan uzun süre bişeye bir düşünceye maruz bırakıldığında sıkılır ve ondan mümkün olduğunca uzaklaşmaya çalışır, biz o düşüncelerden sıkıldık ve o deşüncelerin bize verdiği yorgunluğu onlara ters düşsün diye geri çeviriyoruz. Onları "beğenmeyerek".
HALİM İLHAN
HALİM İLHAN 5 aylar önce
ırvın yaloma cevabım muhtemelen şu olurdu ; soruya tam anlamıyla cevap olamayacaktır ancak benim düşünceme göre insan kendi düşüncesiyle eriştiği sonuçlardan memnun değil ve artık kötü sonuçları şayet mevcutsa başkasının düşüncesiyle erişmeyi ister veyahut bir aşağılık psikolojisidir başkalarının düşüncesini kendi düşüncelerinden üstün görmek... aşağılık psikolojisi yaşayan insanlarda özünde kendini sever diğer insanlardan daha çok hemde
amir hosein Sadeghi
amir hosein Sadeghi 5 aylar önce
Arkadaş ben iranliyim. sonda ki soruyla ilgili bi kaç şey paylaşmak istedim ama eğer ifade edemezsem mazur gorun. BENIM cevabim: oncelikle bence bu soruyu bu OLAN şeklinde ciddiye alirsak insana bir zat veya ezeli ebedi sifat lar yuklememiz gerekir ki buda bizi metafizike yahut modern din kafalarina falan goturur. Eğer tarihı bakıcak olursak ama, dostoyevski nin ve nitche nin onemli tefsir leri var: zerthusht kitabinda nitche der ki: padişahlarin hukumeti altinda ki bir dunya, kayinatin merkezi olmliydi ve bunu klise kutsal kitapla tasdik ederdi, demokratik dunyayi ise yasalaştirilma ve aklamak gorevi kanunlarla yonetilen bir kayinati KEŞF edicek bilip adamlarina muhtaçdi. Yani diyeceğim artik homo athenus ve ya homo rumanus gi bi kavramlar eşinip aradan gitmiştiler ve bunlarin yerini dolduran ne bilim ki bilimin SAHIBI olan Para ve muaffegiyet tarafindan gerçekleşdi. Tabi ki de uzun bir zaman periodu içinde. Yani sonuç olarak bence soruda bir takim bozukluk lar var. Oncelikle dediğim gibi insan hakkinda konuşuyor ve bu insanin ne tarihini ne mağişini ne yaşadiği koşul lari dikkate almiyor ve bunun sonucunda da boyle bir soru çikiyor. Benim tabikide yaluma karşi duracak ne bilgim ve ne de deneğimim var AMA frued dan olan bu soruyu o sorunun onune koyarak gerçek bir duşunurun ne kadar daha derine ve dakik ola bi liceğini kiyasliyabiliriz yalum la. Freud sorar ki: neden? kole efendisinin çizmesini yalamayi sever? Işte bu soru ve nitche den yazdiğim bolum ve dostoyevsky ve nitche nin KOMŞU kavramini ozellikle hristiyanlik tarihinde inceledikleri yazilari bence bu soruya duşunmek için ve bunu hep birlikte yapmamiz için en onemli kaynaklar olarak ana biliriz.
Gülten Yangın
Gülten Yangın 5 aylar önce
Kendinle arkadaş olursun meczup , kendin için bir şey yaparsın bencil ; sana hep bir sıfat bulmaya çalışırlar ama hiç farketmezler mi hepimiz birer aynıyız
Ali Akbas
Ali Akbas 5 aylar önce
Genelde bahsettiğiniz yazarlar sıradışı ölen yazarlar intihar gibi mesela ve bunları yazarların kendisinden bahsettikten sonra ayrıca olarak belirtiyorsunuz. Yaşamı reddeden yazarlar dahamı çok ilginizi çekiyor acaba?
asim samli uretim
asim samli uretim 5 aylar önce
Sürü psikolojisi
Ali ışıkoğlu
Ali ışıkoğlu 5 aylar önce
Aslında her insan kendi fikrinin kabul görülmesini ister, ancak popüler olanın fikrini kabullenir.
ömer Akkaya
ömer Akkaya 5 aylar önce
ÇÜNKÜ İNSAN BAŞKALARININ FİKİRLERİNİ SEVEBİLİR DAHA AKILLICA VE MANTILI GELEBİLİR BAŞKA İNSANLARIN FİKİRLERİ SEVGİ ÖZELDİR İNSAN KENDİSİNİ SEVER VE KORUR BU DEYİŞMEZ AMA FİKİRLER GELİŞTİRİLEBİLİR
Renkli Müzik
Renkli Müzik 5 aylar önce
Bir sonra ki bölümü bir an evvel bekliyoruz.
Recep Yaslandı
Recep Yaslandı 5 aylar önce
Bence sorunun ilk aklıma gelen cevabı : Başkasının fikirleri, sorumlusu yine o kişi olduğundan daha değerli gelir insana. Kendi fikirlerimizin sorumluluğu daha ağır geliyor olabilir.
Büşra Kılıç
Büşra Kılıç 5 aylar önce
Çünkü her insan toplum tarafından onaylanmak ister kendi fikri dahiyane bile olsa bi avuç işe yaramaza beğenilmek yer edinmek ve empoze ettirmek amacıyla kendi düşüncelerini fikirlerini hayallerini sözlerini gülüşlerini yollarını hayallerini ona göre değiştirir yönlendirir ona göre şekillendirir ve nihayetinde kendi değil onlar gibi olmayı seçer.
Muammer Kanık
Muammer Kanık 5 aylar önce
Çünkü kendi istekleri tatmin etmez çoğu zaman insanı. Ya da başkaları ne der? zırvalığına kafayı taktıpımız için çevremizdekilerin görüşünü önemseriz
M a T R a X
M a T R a X 5 aylar önce
Oguzhan nerde aga 1 ay oldu yav
GECE KARTALI
GECE KARTALI 5 aylar önce
Şu boktan kanaldaki tek kaliteli adam sensin kardeşim. Doğal olarak da tek kaliteli program seninki. Tebrikler.
Sheila Denis Rodríguez García
Sheila Denis Rodríguez García 5 aylar önce
Vengo del juego hablé con Tigo me dijiste que si me ibas a saludar soy Sheigt1
Arda Aydemir
Arda Aydemir 5 aylar önce
OĞUZHAN ABI ALLAH RIZASI ICIN SESIMI DUY ABI ALLAH RIZASI ICIN HAYATIM BITIYOR ABI
Umut Şınık
Umut Şınık 5 aylar önce
Yav abi yeter artık video atın ya
Ad Soyad
Ad Soyad 5 aylar önce
Emrah Sefa Gürkan konuşurken neden arkada salakça bir müzik çalıyor?
Emre Topaloglu
Emre Topaloglu 5 aylar önce
yahuu bu kişi lise mezunu. yapma oğuzhan!
Ahmet Yeniay
Ahmet Yeniay 5 aylar önce
Sorunun cevabı diye kesin bir yargıda bulunmayacağım sadece aklıma ilk geleni söyleyeceğim. Bence insanın kendini sevmesi tek başına yetmiyor.. sürü psikolojisi.. Diğer insanlar da benim düşüncemi onaylansın beni sevsin istiyor
Ali Fatih Yılmaz
Ali Fatih Yılmaz 5 aylar önce
Çünkü yalnız kalmaktan korkar
zeynep akın
zeynep akın 5 aylar önce
İnsanların kendi fikirlerine başkalarınınkinden daha az önem verdiğine katılmıyorum. Sadece bunu göstermek konusunda ortama uyum sağlıyor olabilirler.
angel 111
angel 111 5 aylar önce
Kendimizi sevdiğimiz gibi başkalarında bizi sevmesini isteriz de o yüzden
Kaan KALADAĞĞ
Kaan KALADAĞĞ 5 aylar önce
08:38 Bence nedeni : genel olarak aldığı kararların olumsuz bir serüvenle sonuçlanmasından kaynaklı. Zamanla o duruma düşürebilir🤔
Norveç'te bir Somon Balığı
Norveç'te bir Somon Balığı 5 aylar önce
Hozomuzu bulduk
Anıl
Anıl 5 aylar önce
Lütfen Cem GÜRDENİZ mavi vatan ve son doğu akdeniz gelişmeleri hakkında sayın Atilla UĞUR ile birlikte mevzular programı yapsın tekrar
Esad Erdoğan
Esad Erdoğan 5 aylar önce
Sorunun cevabi : yargilanma ihtiyaci kendimize objektif bakamadigimiz icin etrafimizdakilere boyle bi guc veriyoruz
erol azadeliyev
erol azadeliyev 5 aylar önce
Çünki Kendisini Diğerlerinden Üstün Görmek İster Ve Üstün Olmak İçin Diğerlerinin Gözünde Büyümek İster Bu Yüzden Bence
Necmi Baş
Necmi Baş 5 aylar önce
Videonun için cevabı aslin .kendidusunceleri insana ağır gelir başkalarının düşüncelerini önemsemez , önemsediği herkim ise. Onun bilgisine kişiliğine güvendiği için değer verip dinler .benim fikrim tabi ukalalık yapmak istemem .🙏
Necmi Baş
Necmi Baş 5 aylar önce
Bu konular çok az işleniyor cok keyif verici video olmuş devamını. Beklerim elinize sağlık❤️
MehmetKutay
MehmetKutay 5 aylar önce
babala tv doğu akdeniz hakkında bir video yapıp halkımızı bilinçlendirir misiniz ? şuan kaynıyor orası hiçbir hukuka dayanmayan 1km adacık için 1700km alanımızı gasp etmeye çalışıyorlar ve kendi üst rütbeli askeri adamlar bile bunun saçma olduğunu haksız olduğunu söylüyor hala tüyü bitmemiş yavruların hakkını gasp etmeye çalışıyorlar
MehmetKutay
MehmetKutay 5 aylar önce
babala tv doğu akdeniz hakkında bir video yapıp halkımızı bilinçlendirir misiniz ? şuan kaynıyor orası hiçbir hukuka dayanmayan 1km adacık için 1700km alanımızı gasp etmeye çalışıyorlar ve kendi üst rütbeli askeri adamlar bile bunun saçma olduğunu haksız olduğunu söylüyor hala tüyü bitmemiş yavruların hakkını gasp etmeye çalışıyorlar
Cihan Öztürk
Cihan Öztürk 5 aylar önce
Oğuzhan uğurun bizans oyunlarında oynadığını öğrenen ben şokkk
Burhan Karami
Burhan Karami 5 aylar önce
Ben burdayım
WçağatayW
WçağatayW 5 aylar önce
Bende fethiye liyim
DiziFilm Quotes
DiziFilm Quotes 5 aylar önce
Bu kitabı alabileceğim bir yer varmı
Union et Progrès
Union et Progrès 5 aylar önce
ESG flu tv yi saldı artık daha büyük düşünüyor bütün TRpost u ele geçirecek :)
Emirhan Yermez
Emirhan Yermez 5 aylar önce
Başımı masaya koyup perdenin açık kalan kısmından seyrediyorum yağmur tanelerini gözlerimde eşlik ediyo bulutlara bir kac damlada onlardan akıyo kurumuş yaprak taneleri gibi dökülüp yok oluyo duygularım kalbim sensiz sonbaharı yaşıyor düşüncelerimin hislerimin sözlerimin gülüşlerimin ve kalbimin soluduğu bir sonbahar
Umut Can Uguz
Umut Can Uguz 5 aylar önce
Nezaman vidyo gelecek
Gülay Çakır
Gülay Çakır 5 aylar önce
Yaaa neden daha fazla video gelmiyor
Hüseyin Özeri
Hüseyin Özeri 5 aylar önce
Kendisine toplumun uzayliymis gibi bakilmamasini istemesi
TNC
TNC 6 aylar önce
Başlığı görünce necip fazılın farklı isim kullanarak Atatürk'ün arkasından karaladığı paçavradan bahsediyorsun sandım.
Duran Duran
Duran Duran 6 aylar önce
Öncelikle buna "Her insan" demek yanlış! Sevgi ve Fikir (seçim) konusunda insanlar iki şekildedir. 1 İçsel, 2 Dışsal tercih yapanlar. Herkesin muhakkak kendi fikirleri vardır, dışsal tercihciler "başkalarından onay almak, kendi fikrinin geçerliliğini arttırmak" için fikir sorar (Ego). Çoğunluk onaylarsa rahatlar ve fikrinden devam eder, onaylanmazsa en çok onaylanan (Sürü psikolojisi) fikrin kölesi oluyor.... Bu doğru kararlar veren beyin için kötü, saçma kararlar veren beyin için ise süper bi'hareket ola da bi liyor... Saygılar...
Süeda Şahin
Süeda Şahin 6 aylar önce
Cevap:İnsanlar kendilerini şaşırtan şeyleri önemser ve üstünde kafa yorarlar.Başkasının düşünceleri şaşırtıcıdır onları bir netice olarak algılarız ortaya çıkış serüvenine tanık olamadığımız için onlar yabancı,şaşırtıcı ve gizemlidirler.Oysa kendi fikirlerimize zihnimizde belirmeye başlayan ilk kıvılcımından beri aşinayızdır.
Kara keçi
Kara keçi 6 aylar önce
Pinç'e Elraenn'i Konuk Alın
Cemile Aktan
Cemile Aktan 6 aylar önce
kitap tavsiyeleri güzel
Ecem
Ecem 6 aylar önce
Video atmayacaksanız neden bu kanalı açtınız paranız bitince video atıyosunuz takipten cıkıcam az kaldı
Mahmut Taskin
Mahmut Taskin 6 aylar önce
Bunun tek bi sebebi yok. Özgüven eksikliği, kendini geliştirme arzusu, toplumda kabul görme isteği, vb sebepler sayabiliriz. Lakin her insan için geçerli değil bence, ben hiç kimsenin fikrine kendi fikirlerimden daha fazla değer vermiyorum. Ve bu "oldumculuk" ya da "kendini beğenmişlik" değil, başka fikirlerden bişeyler kazanarak kendimi geliştirme amacındayım illa ki ama nihayetinde değerli olan benim fikrim. E haliyle şimdi yeni bi soru ortaya çıkıyor, "Kişinin kendi fikri neden başkalarının fikrinden daha değerlidir?" 😄 "E çünkü kendi fikrii" dışında bir cevap ararsak...
bünyamin mazrek
bünyamin mazrek 6 aylar önce
bauldino ≠ gülün adı
Sert Dert
Sert Dert 6 aylar önce
Bölüm sorusuna cevabım : Dünyalarımızın farklı oluşu her ne kadar yanyana olsak bile farkli şeyler düşünüyoruz farklı yönelimlerimiz var ve bu dusunce veya fikirler karsi tarafa ne kadar yakın karsi tarafın dünyasına çoğu zaman yanindan geçmiyor kendi dusunduklerini karsi tarafa aktardiginda kendi dunyana donuk pekte tatmin edici cevaplar alamıyosun durum boyle olunca kendi dusunduklerinin karsi tarafta pekte bi önemi olmadigini zannediyosun ve karsi tarafın fikirlerini bilmek helede kendi iç dünyana yakın fikirleri duymak sana daha onemli geliyor olabilir.
Sevval Kiran
Sevval Kiran 6 aylar önce
Soruya cevabım benim çünkü bizler Dünyada varoluşumuzu kanıtlama peşindeyiz. Ve bu kanıtı insanlarda arıyoruz. Yani bizim dünyadaki varlığımızı kanıtlayan şey etrafımızdaki insanlardır. Bu yüzden insan doğru da olsa yanlış da olsa başkalarının düşüncelerini önemser çünki bizim varlığımızı kabul etmiş ve fikir sunan başkası var karşımızda.
Slim Shady
Slim Shady 6 aylar önce
Çünki sadece şahsın kendisi bilir ne kadar aciz oldugunu ve sadece kendine gösterir bunu.Herkes bir başkası kendisinden daha az falsoluymuş gibi düşünür ve önemsiz sandığı kendisini dısardan hep mantıklı, rasyonel ve zeki görünen birinin imajına feda eder.
Efe Tan
Efe Tan 6 aylar önce
Pinç gelsin
Yunus Kiraz
Yunus Kiraz 6 aylar önce
Kendimce soruya cevabım: Başkalarının da kendini sevdiğinden emin olursa o zaman kendi düşüncelerini önemser diye tahmin ediyorum.
Ayşe Özçelik
Ayşe Özçelik 6 aylar önce
Tüm hayatı boyunca herkese kendi gözlerinden bakar insan . Içeriye de çevrilebilen bu gözler düş kırıklıkları, beklentilerin, umutların gömülü olduğu mezarlıklara rastlar. Hataları, aptalca düşünceleri görürken bir baskasının içine kördür. Hiç değilse yapacağı olası hatanın sorumluluğunu üstüne almamak için yapar bunu. Yeni bir mezar açmamak için içerisinde, varsayımlarla kendine değil de bir başkasına kızma ihtimalini tercih eder. Oysa kendi olabilme ihtimalini kaçırdığın ayırdına varamaz.
Cem Ceminer
Cem Ceminer 6 aylar önce
Bro, daha az önem verir değil, Daha az konuşur. Fikir çoğaldıkça gevezelik azalır.😉
Ecesu ŞAHİN
Ecesu ŞAHİN 6 aylar önce
Oğuzhan abi lütfen bir mevzular bölümünde de aynı ülke içinde ırkçılığı anlat. Babam bile o adam diyarbakır'lı onu yapar bunu yapar diyor ve ben "baba o adamda türk, o adamda türkiyede büyümüş bizden bir farkı yok" diyemiyorum. Ben susuyorum sen susma ve söyle Oğuzhan abi lütfen. #mevzular
Sevil Algül
Sevil Algül 6 aylar önce
Bölümün sorusu :kendi fikirlerimizi hayata geçirmek istediğimiz de bunun sonuçunun olumsuz, hata olarak hayatımıza bedel ödetme ihtimalinin sorumluluğunu almak istemeyişimiz olabilir. Çünkü başka insanların fikirlerinin doğrultusunda yaşamımıza yön verirsek daha az pişmanlık duyabiliriz.
Mustafa Yıldırım
Mustafa Yıldırım 6 aylar önce
Emrah hocamı burada görmek sevindirici
Oğuzhan Anık
Oğuzhan Anık 6 aylar önce
p!nc gelsinn aqa bu nedirr
mehmet Nas
mehmet Nas 6 aylar önce
İnsan kendi sosyal konumunu beğenmediği müddetce kendi fikirlerini de değersiz bulabiliyor. Sosyal ve kültürel konumu beğendiği insanın fikirleri, kendi fikirlerinden aşağı bile olsa konumundan ötürü seçimi başkasının fikirleri oluyor.
Sümeyra Bayrak
Sümeyra Bayrak 6 aylar önce
önem vermez aslında onay görmek ister kendi fikirleriyle başkalarının fikirleri aynı olsun ister. Ve yetmez egosunu tatmin etmek için kendine söylediği yalanlar başkasının yalanlarını da dinler Bizler doğrucu dürüst egosunun kurbanı insanlarız
Ali İhsan Kars
Ali İhsan Kars 6 aylar önce
Bence sorunun cevabı insanın toplumun onayını almak istemesi.
İlhan Öztürk
İlhan Öztürk 6 aylar önce
Haber 53 ile reklam anlasmanizmi var
Ömer Faruk Uzun
Ömer Faruk Uzun 6 aylar önce
İnsanlar sorumluluk almaktan her zaman kaçan varlıklar olduğu için başkalarının düşüncelerini uygulamak daha kolay gelir.
Short and Necessary Information
Short and Necessary Information 6 aylar önce
Şiir okunan videolar hazırlayın lütfen
Short and Necessary Information
Short and Necessary Information 6 aylar önce
Videoların beni çok açıyor
Milena 24
Milena 24 6 aylar önce
Cevap: bir insan yaşamı boyunca başkaları tarafından öğretildiği yanlış ve doğruya göre etrafındaki insanları yargılar. Bize göre yanlış yapanı öylesine kınıyoruz ki gözümüzde aşağılık bir duruma düşüyor veya övdüğümüzde öylesine övüyoruz ki kişi mükemmel oluveriyor..Başkalarının da böyle düşündüğünü biliyoruz ve onların kendimiz icin kötü bir şey düşünmesi ben denilen şahısın korkulu rüyası..
Vera
Vera 6 aylar önce
Seni izlerken ruhum dinleniyor sanki kendimi buluyorum tarifsiz bir his belki birgün kelimelerle anlatabilirim..
Vera
Vera 6 aylar önce
Keşke hiç bitmese..
Emirkan Çakır
Emirkan Çakır 6 aylar önce
Katıl butonu ne zaman gelicek
Vera
Vera 6 aylar önce
6:58 kelimelerin anlamını yitirdiği yer:(
Vera
Vera 6 aylar önce
Uzun zamandır takip ediyorum seni Aytuğ :) mütiş bir insansın..
TAŞ-AŞK | 4.Bölüm (Konuk Partner: Özge BORAK)
54:14
Mevzular 43 - Boğaziçi
21:39
BaBaLa TV
görünümler 21 B
Sol Yanım 7. Bölüm 2. Fragman
1:01
Sol Yanım
görünümler 1,8 Mn
DOLAR NE ZAMAN ÇIKAR? | MURAT MURATOĞLU
15:30
Murat Muratoğlu
görünümler 360 B
Ramo - 28.Bölüm Fragman 3
1:19
Ramo
görünümler 1,1 Mn
37. Bölüm | Final (Yeraltından Notlar)
09:08
BaBaLa TV
görünümler 128 B
Sol Yanım 7. Bölüm 2. Fragman
1:01
Sol Yanım
görünümler 1,8 Mn
DOLAR NE ZAMAN ÇIKAR? | MURAT MURATOĞLU
15:30
Murat Muratoğlu
görünümler 360 B
Ramo - 28.Bölüm Fragman 3
1:19
Ramo
görünümler 1,1 Mn
Ramo 29. Bölüm Fragmanı
1:19
Yağız Aras
görünümler 72 B
REKLAMCILIK | Harbi Hayatlar | Röportaj Adam
16:15
Röportaj Adam
görünümler 536 B
Arka Sokaklar 574. Bölüm Fragmanı
0:51
Arka Sokaklar
görünümler 598 B
Asena Kızılarslan - Alev Alev ( Teaser )
0:20
Asena KIZILARSLAN
görünümler 231 B